סדנאות כתיבה

הכתיבה היא כלי ביטוי, היא בית ובמה, היא תשוקה, היא מונולוג, דו שיח ורב שיח. הכתיבה מעבירה אותנו תהליך של תראפיה.  הכתיבה היא מסמך מרתק, מורשת לצאצאים.

אני חיה ונושמת כתיבה, ובאופן מיוחד – כתיבה ביוגרפית, ולכן, כבר שנים רבות מנחה סדנאות כתיבה כקבוצות המהוות יחדיו קהילה מגובשת ותומכת, קהילה המשתמשת בכתיבה ככלי לביטוי עצמי, לעיבוד אירועי חיים, לתראפיה ולתיעוד. הקבוצות פועלות כיחידות נפרדות, אולם מקיימות ביניהן אינטראקציה רבת משתתפים של אנשים כותבים, כקהילה. בקבוצות הייחודיות שלנו – הן הוותיקות והן החדשות – הכותבים חווים את הכתיבה האוטוביוגרפית כחלק בלתי נפרד מאורח חייהם.

בסדנאות הכתיבה היוצרת ניתנים כלים לפיתוח יכולות הכתיבה, לשכלול כושר הביטוי, לרכישת מיומנויות של יכולת התבוננות פנימה והחוצה ורגישות למילה הכתובה.

בסדנאות כתיבת סיפורי החיים (כתיבה אוטוביוגרפית) המשתתפים לומדים להעלות את סיפורי חייהם מתוך נבכי הזיכרון אל הנייר, תוך שימוש בשיטות הייחודיות שלי להתגברות על מחסומי כתיבה, לפיתוח היצירתיות, לפיתוח הרגישות למילים, לחשיבה מחוץ לקופסה, לרכישת כלים של כתיבת יוצרת והכי חשוב – של כתיבת עומק מתבוננת.

שילוב כישוריי המקצועיים כסופרת ביוגרפית, כעורכת תוכן ולשון, כעורכת ספרותית וכמנחת סדנאות, מנתב את משתתפי הסדנאות שלי אל מחוזות ייחודיים של ביטוי עצמי דרך הכתיבה המתעדת והמספרת.

רוצה לכתוב את סיפורי חייך ולא יודע כיצד?

לא צריך לדעת לכתוב, צריך רק לרצות לכתוב. הכתיבה היא בתוכך, רק צריך לשלוף אותה. בדיוק בגלל הסיבה הזו הקמתי את הסדנאות שלי, בהן מיושמות השיטות הייחודיות אותן פיתחתי במשך שנים. הסדנאות שלי עוסקות בך, נותנות לך הזדמנות לכתוב, ליצור, לראות, לחוש, להרגיש, לחוות ולפרוק.

מה נותנת הכתיבה העצמית של סיפורי החיים?
בכל תקופה בחיים אנשים עוברים חוויות ברמות שונות, אם טובות ואם פחות נעימות, כמו: חברות, הולדת ילד, אהבה, טיולים, או לחילופין – אובדן אדם יקר, מחלות, מלחמות ועוד. הנגיעה בכל אלה בכתיבה מאפשרת לא רק את תיעודן כסיפורי מורשת, אלא גם את עיבודן כתהליך.

דרך הכתיבה העצמית תוכל לחוות שוב, לחזור אל מחוזות הילדות, אל ההורים, אל החלומות, להתעכב בנקודות שונות על סקלת הזמן, להשקיף על עולמך ולראות עד כמה משמעותיים ציוני הדרך בחייך, כמה הספקת, עשית, מעדת או התרוממת. העיסוק בכתיבת סיפורי החיים מעניק הבנה לתהליכים שעברת ועודך עובר, הבנה גדולה יותר של עצמך ושל הסובבים אותך, יכולת להשקיף על העולם הפרטי מבפנים ומבחוץ, יצירה, סיפוק והנאה, ובד בבד – מורשת חשובה, מעשה ידיך.

העבודה נעשית בקבוצות מצומצמות, בדגש על דינאמיקה חיובית, תומכת ומפרגנת ואווירה נעימה, ותוך מתן יחס אישי בשילוב עם עבודה קבוצתית.

אין כמו לשבת בקהילת כתיבה מגובשת, לשלוף מאי-שם זיכרונות, להעלותם על הכתב ולראות כמה זה פשוט, ועל הדרך- כמה זה גם עושה טוב לנשמה, כשלצד תיעוד סיפורי החיים ויצירת מסמך מרתק לדורות הבאים, ניתנת לך הזדמנות לביטוי עצמי, לעיבוד אירועים ותחושות ולמציאת משמעויות, תובנות חדשות וערך מוסף.

עכשיו הזמן להצטרף לקהילה הכותבת!

אני מקיימת מפגשים פרונטאליים ומפגשים מקוונים.

.

%d בלוגרים אהבו את זה: